Pratik Filtre Kahve nasıl demlenir?

Pratik Filtre Kahve nasıl demlenir?

Pratik filtre kahve nedir ve nasıl demlenir? Son yıllarda kahve severlerin lezzetli kahveye kolay şekilde ulaşabilmelerine imkan sunan pratik filtre kahvenin nasıl demlendiğini, nasıl hazırlandığını bu yazımızda anlatacağız.

Son yıllarda Türkiye’de ve Dünya’da insanların kahveye olan ilgisi artmaya başladı. Özellikle kahve zincirlerinin şehirlerin her yerine açılışı ve kahvenin kolay ulaşılabilir olması, insanları günün her saati kahve içme alışkanlığı kazanmasına yardımcı oldu. Peki filtre kahveye her yerde ulaşabilmek mümkün mü? Mesela şehrin dışında manzarası çok güzel bir dağa kampa gittiniz. Buradayken manzaranın ve kampın tadını kahve ile çıkarmak isteyeceksiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Eğer çantanızda kahve ekipmanı taşıyacak kadar yer yoksa, pratik filtre kahve sizin imdadınıza koşuyor.

Pratik filtre kahve nerede içilmeli?

Öncelikle size Chopi’nin açılımını anlatmak istiyoruz. Chopi; Camp, Home, Office, Project kelimelerinin birleşiminden gelmektedir. Yani Chopi size evde, kampta ya da ofiste iyi kahve içebilmeniz için doğmuş lezzetli bir markadır.

İyi kahve nedir? sorusuna öncelikle cevap vermek istiyoruz. İyi kahve aslında sizin damak zevkinize uygun olan kahvedir. Doğru kahve demleme nedir derseniz de kahvenin içerisindeki aromaları alabileceğiniz en uygun şekilde demlemek ve bu demlemektir. Demleme kadar demleme yapacağınız tekniğe göre öğütüm yapmak da oldukça önemli. Öğütüm şekli kahvenin tadını almanızda direkt etkilidir.

Peki iyi kahveyi doğru şekilde dilediğiniz her yerde demleyebilir misiniz? Tabi ki evet. Ama yanınızda aparatlar taşımanız gerekir. Nedir bu kahve ekipmanları; Öncelikle kahvenizi hangi aparat ile demleyeceksiniz? V60, Chemex … (Kahve demleme ekipmanları hakkında yazımızı buradan okuyabilirsiniz…) Demleyeceğiniz ekipman göre yanınızda filtre kağıdı taşımanız gerekir, kahvenizi taze taze öğütmeniz gerekir ki bunun için de yanınızda el değirmeni taşımanız gerekir. Bu kadar şeyi belki evde ya da ofiste bulundurabilir, gittiğiniz kamplarda arabanızda taşıyabilirsiniz. Ama bu masrafa girmek istemiyor da olabilirsiniz. İşte bu masrafı yapmak istemeyeler için hazırladığımız pratik filtre kahveler, size ek masraflar yapmadan, ekipman taşımadan, taze kahve demlemenize imkan sunuyor.

Chopi Coffee

Yorum yazın

Your email address will not be published. Required fields are makes.