Pratik Filtre Kahve nedir?

Pratik Filtre Kahve nedir?

Pratik filtre kahve, kahve severler için en pratik kahve demleme yöntemidir. Türkiye’nin en lezzetli filtre kahvesini cebinizde taşıdığınızı ve dilediğiniz her yerde kolaylıkla demleyebildiğinizi bir düşünün. Nasıl olurdu?

Evinizde, ofisinizde, yolculukta, doğada yapacağınız kamplarda elinizin altında her zaman taze ve lezzetli filtre kahve olsa nasıl olurdu? İşte Chopi pratik filtre kahve çeşitleri size bu imkanı sunuyor.

Son yıllarda Türkiye’de 3. nesil kahvelere olan ilgi her geçen gün artıyor. İlgi arttıkça iyi kahveyi her an yanında taşıma ve istenildiği her an içme isteği de hızla artıyor. Peki lezzetli bir kahve içmek için arabanızda, çantanızda ya da üzerinizde ne kadar kahve taşıyabilirsiniz. İyi kahve içebilmek için yanınızda sadece kahve taşımak da yetmeyecek, hassas tartı, kahve öğütücüsü, kahve demleme ekipmanı gerekecektir. Peki bunları sürekli yanınızda taşıyabilir misiniz ya da taşımak ister misiniz? Chopi, işte bu düşünce ile yola çıktı ve lezzetli ve kaliteli kahve çekirdeklerini tam kıvamında kavurarak dilediğiniz her yerde için diye tek içimlik paketler ile paketledi.

Pratik filtre kahve nedir? Pratik filtre kahve nasıl demlenir?

3. nesil kahve severler bilecektir, v60 ile demlenen kahvenin lezzetini ve içerisinde barındırdığı aromaların tadını daha net şekilde alınabilir. Pratik filtre kahvede v60 demleme biçiminden esinlenilerek oluşturulmuş bir filtre kahve demleme yöntemidir. Chopi olarak uzun süren kahve araştırmaları ve tadımları sonrasında istediğimiz tada ulaştığımız kaliteli çekirdekler ile pratik filtre kahvenizi paketliyoruz. Türkiye’de en çok tüketilen ve en çok sevilen filtre kahve türlerinden 5 tanesini sizlere pratik filtre kahve olarak sunuyoruz.
Pratik filtre kahve, V60 demleme biçimi gibi dedik. Pratik filtre kahve siparişinizi verdikten sonra kargolamadan 1-2 saat önce öğüterek paketlediğimiz kaliteli kahve çekirdeklerimiz ile dilediğiniz her yerde bardağınızın içinde filtre kahvenizi demlemeyebilirsiniz.

Pratik filtre kahve nasıl demlenir?

3’ü 1 arada kahveler içmekte, frenh press ile demlenen filtre kahveler içmekte sıkıldınız mı? Daha lezzetli ve daha berrak kahveler içmek istiyorsanız bunun en kolay yolu pratik filtre kahvedir. Sizler için özel olarak öğüterek hemen paketlediğimiz ve size kargoladığımız pratik filtre kahvelerimizin paketini ilk açtığınızda içerisindeki aromaların kokusunu odanızın her yerde hissedeceksiniz.

Adım 1: Paketi açtıktan sonra içerisinden çıkacak ağzı kapatılmış pratik filtre kahveyi bardağınıza takın.

Pratik filtre kahve demleme yöntemi

Adım 2: Pratik filtre kahvenizi bardağınıza yerleştirdikten sonra ağız kısmını elinizle yırtarak üzerinden açın.

Adım 3: Pratik filtre kahvenizin içerisine yavaşça sıcak suyu ekleyin. Burada önemli olan şey, kahveyi nasıl sevdiğinizdir. Eğer filtre kahvenizi sert ve yoğun seviyorsanız, pratik filtre kahvenizin üzerine suyu yavaş şekilde ve az miktarda dökün. Filtre kahvenizi hafif seviyorsanız ise su miktarınızı arttırın. Suyu yavaş şekilde dökmeye dikkat ediniz. Su, pratik filtre içerisinde ne kadar kahve ile temas ederse tadı ve yoğunluğu o kadar artacaktır.

Chopi’nin diğer pratik filtre kahvelerde farkı nedir?

Chopi olarak bu yola çıkarken belirlediğimiz ilk misyon, kahve severlerin lezzetli, taze ve pratik filtre kahveler içmelerini sağlamaktı. Türkiye’de bir çok pratik filtre kahve markası olsa da Chopi’nin en belirgin ve diğer markalardan ayıran özelliği kahve çekirdeklerini siz sipariş verdikten sonra öğüterek tek kullanımlık paketlere koymasıdır. Chopi olarak fabrikasyon ürünü kahveler yaparak, tek seferde on binlerce paket kahveyi öğütüp onları paketlemek yerine (ki bu işimizi kolaylaştırırdı) kahveyi en taze haliyle sizlere ulaştırmayı tercih ettik. Bu sayede Chopi’nin tüm pratik filtre kahvelerini her zaman taze içebileceksiniz. Çünkü kahveler size ulaşmadan 1 gün önce öğütülmüş olacaktır.

Chopi’nin pratik filtre kahve çeşitlerini görmek için tıklayınız; Pratik filtre kahve

Chopi Coffee